Forum www.tlustezycie.fora.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Problemy trawienne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.tlustezycie.fora.pl Strona Główna -> system trawienny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BlushingBerry




Dołączył: 15 Cze 2017
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:39, 15 Cze 2017    Temat postu: Problemy trawienne

Cześć wszystkim,

objawy następujące. Może pomożecie i mnie jakoś nakierujecie na przyczynę.

Po porannej kawie z mlekiem (podgrzanym) straszne wzdęcia i gazy. Brzuch napinał mi normalnie luźne spodnie. Mleko bez laktozy nie pomagało. Odstawiłam nabiał.

Jednak nawet po odstawieniu nabiału po zdrowych posiłkach (warzywa, kasza) pojawia się burczenie w jelitach, przesuwanie, lżejsze wzdęcia, gazy. Z okresami spokoju. Trudno wytypować jakie produkty spożywcze mogą być przyczyną. Ale jedzenie obiadu w pracy jest kłopotliwe, jak potem coś przesuwa się w jelitach głośno...

Stolec rano tylko po kawie, luźniejszy niż kiedyś, ale nie biegunka.
Do niedawna jeszcze w drugiej części cyklu doświadczałam zaparć. Mijało wraz z końcem okresu.

Próbowałam brać probiotyki podejrzewając niedobór bakterii, ale było tylko gorzej. Próbowałam błonnik witalny, ale wzdęcia po nim są jeszcze gorsze i mam mdłości.

Praca ostatnio z nasilonym stresem, jakby ktoś miał zapytać.

Czasami przez parę dni układy trawienny zachowuje się grzecznie, a potem problem wraca...

Komuś te objawy nasuwają coś od razu?
Wiem, że powinnam iść do lekarza, ale dam radę dopiero za jakiś czas.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
prostownik




Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 13:13, 15 Mar 2018    Temat postu:

Myślę, że warto jest spróbować jakiejś konkretnej diety. Jeśli nie wiesz na jaką się zdecydować, to postaw na firmę Wygodna Dieta, której pracownicy na pewno doradzą co i jak. Taki catering dietetyczny sprawdza się w bardzo wielu różnych przypadkach, więc według mnie na pewno warto jest przynajmniej spróbować. Wink

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez prostownik dnia Czw 13:15, 15 Mar 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.tlustezycie.fora.pl Strona Główna -> system trawienny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin